Skip to content
Kart Başvurusu Yap Seyahatini Planla

Hızlı Geçiş Sistemi (HGS) Borç Ödemesi Nasıl Yapılır?

HGS borç ödemesi için HGS etiketiniz/kartınızda bakiye bulunması gerekmektedir, söz konusu tutar ilgili bakiyeden otomatik olarak tahsil edilmektedir. HGS bakiye yükleme işlemleri, İş Bankası kredi kartınızdan ya da nakit çekime açık ek hesap limiti bulunan vadesiz TL hesabınızdan gerçekleştirilebilmekte olup HGS online ödeme ve HGS mobil ödeme işlemleri için İnternet Şube, İşCep ve Maximum Mobil olmak üzere tüm kanallarımızı kullanabilir ya da Şubelerimize başvurabilirsiniz.

HGS Geçiş Ücreti Ne Kadar?

HGS geçiş ücretleri araç sınıfına ve güzergaha göre belirlenmekte olup ilgili ücretlere Karayolları Genel Müdürlüğü’ne ait aşağıdaki linkten ulaşılabilir: Otoyol ve Köprü Geçiş Ücretleri

HGS Borcu Nereden ve Nasıl Sorgulanır?

HGS ürününüzde yeterli bakiye olmaması veya HGS etiket/kartının geçiş esnasında herhangi bir teknik aksaklık sebebiyle okunmaması ihtimaline karşın HGS ihlal ödemesi yapabilmek için Karayolları Genel Müdürlüğü’nün ya da geçiş yapılan otoyolun internet sitesinden herhangi bir geçiş ihlali olup olmadığı sorgulanabilir.

HGS Otomatik Ödeme Talimatı Nasıl Verilir?

HGS kullanıcılarının geçiş ihlali ödemesine ya da HGS ceza ödemesine maruz kalmamasını teminen, HGS başvurusu yapılırken HGS Otomatik Ödeme Talimatı’nın alınması zorunlu tutulmaktadır. HGS Otomatik Ödeme Talimatınızı HGS başvurusu esnasında Şubelerimiz veyahut online kanallarımızda verebilirsiniz.

Maximum Mobil ile HGS Ödemesini Nasıl Yapabilirim?

Maximum Mobil uygulamamızda kullanıcı oturumunuzu açtıktan sonra “HGS İşlemleri” sayfasından bakiye yükleme veya talimat güncelleme işlemlerinizi yapabilirsiniz.

2018 ve 2019 yılından kazanılan MaxiMillerin kullanım süresi 31.12.2022 ’ye kadar uzatılmıştır.
MaxiMillerinizi sağlıklı günlerde kullanmanızı dileriz.

Maximiles uygulaması kapsamında seyahat hizmetinizi almak üzere www.pazaramatatil.com’a yönlendiriliyorsunuz.

Lütfen bekleyiniz.