Skip to content
Kart Başvurusu Yap Seyahatini Planla

Sık Sorulan Sorular

Maximiles Nedir?

Maximiles, yurt içi ve yurt dışı tüm alışverişlerde kullanabileceğiniz, yaptığınız alışverişlerden belirli oranlarda MaxiMil kazandıran, kazandığınız MaxiMillerle uçak bileti alabileceğiniz bir kredi kartıdır. Detaylı bilgi için MaxiMil hakkında sayfamızı ziyaret edebilirsiniz..

Maximiles’ım Maximum özelliklere sahip mi?

Maximiles aynı zamanda Maximum özelliklere sahiptir, böylece Maximum üye işyerlerinde yapacağınız alışverişlerden MaxiPuan kazanır, bu MaxiPuanları alışverişlerinizde kullanabilirsiniz. Dilerseniz Maximiles ile yaptığınız alışverişlerinizden biriktirdiğiniz MaxiPuanları bilet alımı sırasında MaxiMil'e çevirebilirsiniz. (1 MaxiPuan=1 MaxiMil). Maximiles ile yaptığınız alışverişleri taksitlendirmenizin yanı sıra, Maximum dünyasının sunduğu Maximum Fırsat, Taksitli Nakit Avans, Sanal Kart gibi çeşitli hizmetlerden de Maximiles'ınız ile faydalanabilirsiniz.

Maximiles’ım ile MaxiPuan da kazanır mıyım?

Maximiles, Maximum özelliklere sahip bir kredi kartıdır. Bu sayede Maximiles ile Maximum işyerlerinde yapacağınız alışverişlerden MaxiPuan kazanırsınız. Maximiles ile kazandığınız MaxiPuanları ister alışverişlerinizde MaxiPuan olarak kullanabilir, isterseniz MaxiMillerinizle uçak bileti alımı sırasında birebir MaxiMil'e çevirerek kullanabilirsiniz.

Maximiles ile Maximum kampanyalarından yararlanabilir miyim?

İlgili kampanyanın koşullarında bildirildiği takdirde Maximiles, Maximum kampanyalarına dahildir. Ancak, Maximiles’ın dahil olduğu Maximum kampanyalarından kazanılan MaxiPuanlar, uçak bileti alımı sırasında MaxiMil'e çevrilerek kullanılamaz.

Maximiles'a nereden başvururum?

  • İş Bankası şubeleri
  • maximiles.com.tr
  • isbank.com.tr
  • İnternet Şubemiz

Maximiles ödemelerimi nereden yapabilirim?

  • İş Bankası şubeleri
  • Bankamatik
  • Mobil Bankacılık
  • 0 850 724 0 724
  • İsbank.com.tr
  • Otomatik ödeme talimatı

Maximiles ücretleri ve faiz oranları nedir?

Maximiles ücretlerine ve faiz oranlarına Maximiles'ı Keşfedin başlığı altında Faiz ve Ücretler sayfasından ulaşabilirsiniz.

Maximiles'ın sunduğu özel sigorta ve hizmetler nelerdir?

Maximiles sahibi müşterilerimize özel pek çok sigorta ayrıcalıkları ile yurt içinde ve yurt dışında özel hizmetler sunulmaktadır. Tüm sigorta ve özel hizmetlerimiz ile ilgili detaylı bilgi için Maximiles Kart Seçenekleri sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Maximiles ek kart alabilir miyim?

Maximiles Standart veya Maximiles Select kredi kartınıza bağlı olarak Maximiles ek kart talebinde bulunabilir, böylece MaxiMillerinizi daha hızlı biriktirerek daha kolay uçabilirsiniz.

Hesap özetimde bana ait olmadığını düşündüğüm bir harcama var,ne yapmalıyım?

Kartınız ile yapılan alışveriş veya nakit çekim işlemine ilişkin itirazınızın değerlendirebilmesi için Harcama İtiraz Formu’nun eksiksiz doldurularak Türkiye İş Bankası Bireysel Kredi ve Kart Operasyonları Bölümü İtiraz Servisi’ne ait 0 212 316 08 06 numaralı faksa, harcamaitirazi@isbank.com.tr adresine veya herhangi bir şubemize iletebilirsiniz.

Kredi kartı limitimi en düşük hangi tutara kadar indirebilirim?

​Bankamızca yürütülen kredi kartı uygulamaları kapsamında, başvuru değerlendirme, yazılım, kart basım, teslimat , hesap özeti gönderimi, sadakat/ödül programı ve operasyon gibi çeşitli maliyet unsurları göz önünde bulundurularak, Maximum Kartlarımız asgari 400 TL limitle, Maximiles Kartlarımız ise 4.000 TL limitle tahsis edilmektedir. Tahsis sonrasında herhangi bir dönemde, müşterilerimizin kredi kartı limit indirim talebi bulunması durumunda, limit indirimi yapılacak kartın güncel toplam borç bakiyesinin altına inilmemesi koşuluyla minimum 400 TL’ye kadar limit indirimi yapılması mümkün olabilmektedir.

Maximiles Business nedir?

Maximiles Business, yurt içi ve yurt dışı tüm alışverişlerde kullanabileceğiniz, yaptığınız alışverişlerden belirli oranlarda MaxiMil kazandıran, kazandığınız MaxiMillerle uçak bileti alabileceğiniz bir kredi kartıdır. Detaylı bilgi için için Maximiles Business Mil Programı sayfamızı sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Maximiles Business Maximum özellikli midir?

Maximiles Business aynı zamanda Maximum özelliklere sahiptir, böylece Maximum üye işyerlerinde yapacağınız alışverişlerden MaxiPuan kazanır, bu MaxiPuanları alışverişlerinizde kullanabilirsiniz. Dilerseniz Maximiles Business ile yaptığınız alışverişlerinizden biriktirdiğiniz MaxiPuanları bilet alımı sırasında MaxiMil'e çevirebilirsiniz. (1 MaxiPuan=1 MaxiMil). Maximiles Business ile yaptığınız alışverişleri taksitlendirmenizin yanı sıra, Maximum Business dünyasının sunduğu Taksitli Nakit Avans, Sanal Kart gibi çeşitli hizmetlerden de Maximiles Business ile faydalanabilirsiniz.

Maximiles Business ile MaxiPuan da kazanabilir miyim?

Maximiles Business, Maximum özelliklere sahip bir kredi kartıdır. Bu sayede Maximiles Business ile Maximum işyerlerinde yapacağınız alışverişlerden MaxiPuan kazanırsınız. Maximiles Business ile kazandığınız MaxiPuanları ister alışverişlerinizde MaxiPuan olarak kullanabilir, isterseniz MaxiMillerinizle uçak bileti alımı sırasında birebir MaxiMil'e çevirerek kullanabilirsiniz.

Avans MaxiMil Nedir ve Nasıl Kullanılır?

MaxiMillerinizle, seyahat etmek çok kolay, çünkü uçak bileti fiyatı ne ise, kullanmanız gereken MaxiMil o kadar. Maximiles ile herhangi bir bölge ve yolcu kotası olmadan, sabit mil tutarlarına ulaşmak zorunda kalmadan dilediğiniz yurt içi uçak biletini, fiyatı kadar MaxiMil ile alabilirsiniz. Ayrıca, Maximum üye işyerlerinde Maximiles’ınızla yaptığınız alışverişlerden kazandığınız MaxiPuanları birebir MaxiMil'e çevirerek uçak bileti alımında kullanabilirsiniz.* Bir başka deyişle, İstanbul – İzmir için bulduğunuz 150 TL’lik yurt içi uçak bileti için kullanmanız gereken MaxiMil tutarı 150 MaxiMil’dir. *MaxiMillerin kazanıldıkları takvim yılının bitimini takip eden 2. yılın sonuna kadar kullanılmaları gerekmektedir. Bu süre zarfında kullanılmayan MaxiMiller, süre bitimini takip eden ay silinir.

Maximiles'ı diğer mil programlarından ayıran fark nedir?

Bulduğunuz biletin fiyatı neyse mili de o! Maximiles'ınız, diğer mil programlarından farklı olarak, size uçak bileti alırken herhangi bir mil kısıtlaması koymaz. İstediğiniz yere gidebilmek, dünyaya istediğiniz izi bırakabilmek için, uçak bileti ücreti kadar MaxiMil biriktirmeniz yeterli olur. Örneğin, alacağınız bilet 300 TL ise 300 MaxiMil, 1.000 TL ise 1.000 MaxiMil yeterlidir. Herhangi bir havayolu sınırlaması olmadan, istediğiniz havayolu şirketinin biletini alabilir, havayollarının düzenlediği tüm kampanyalarından serbestçe yararlanabilirsiniz.

Maximiles ile yaptığım alışverişlerden ne kadar MaxiMil kazanırım?

Maximiles ile yurt içi ve yurt dışında ecza, toptan, vergi, sigorta ve telekomünikasyon sektörlerinin haricinde yapacağınız alışverişlerde %0,5 MaxiMil ve tek seferde azami 250 MaxiMil; ecza, toptan, vergi, sigorta ve telekomünikasyon sektörlerinde yapılan alışverişlerde ise %0,2 MaxiMil ve tek seferde azami 40 MaxiMil kazanılmaktadır. Detaylı bilgi için tıklayınız.

MaxiPuanlarımı MaxiMil'e çevirebilir miyim?

Maximiles ile kazandığınız her 1 TL tutarındaki MaxiPuan'ı uçak bileti alımınız sırasında 1 MaxiMil olarak kullanabilir ya da bu MaxiPuanları alışverişleriniz sırasında kullanabilirsiniz.

Maximum kredi kartım var, birikmiş MaxiPuanlarımı MaxiMil'e çevirebilir miyim?

Sadece Maximiles ile yaptığınız alışverişlerden kazanacağınız MaxiPuanlar MaxiMil'e çevrilebilmektedir.

MaxiMillerin son kullanma süresi var mı?

Evet. MaxiMillerin kazanıldıkları takvim yılının bitimini takip eden 2. yılın sonuna kadar kullanılmaları gerekmektedir. Bu süre zarfında kullanılmayan MaxiMiller, süre bitimini takip eden ay silinir. MaxiMillerinizi sağlıklı günlerde kullanmanızı dileriz.

MaxiPuanların son kullanım süresi var mı?

Evet. Bir takvim yılı boyunca, kampanyalar haricinde, yapılan alışverişlerden kazanılan MaxiPuanların, takip eden iki yıllık sürenin sonuna kadar kullanılması gerekmektedir. Kullanılmayan MaxiPuanlar söz konusu sürenin bitiminde silinecektir. Kampanyalar kapsamında kazanılan ilave MaxiPuanlar ise, kampanya koşullarında mutlaka belirtilmek suretiyle belirli bir kullanım süresinin sonunda halen bozdurulmamış ise geri alınmaktadır.

Kazandığım MaxiMilleri yurt içi uçak bileti alırken nasıl kullanırım?

Bulduğunuz biletin fiyatı neyse mili de o! Biriktirdiğiniz Maximilleri, uçak bileti alımınızda 1 MaxiMil=1 TL olarak kullanır, böylece bölge ve yolcu kotaları olmadan bulduğunuz her uçak biletini bulduğunuz fiyattan alabilirsiniz. Örneğin, havalimanı vergileri ve hizmet bedeli dahil 150 TL tutarındaki yurt içi uçak biletini satın almanız için 150 TL değerinde MaxiMil'inizin olması yeterlidir.

Kazandığım MaxiMilleri yurt dışı uçak bileti alırken nasıl kullanırım?

Yurt dışı uçak bileti alımında MaxiMillerinizi yurt içi bilet alımlarınızda olduğu gibi bire bir değerde kullanabilirsiniz. Örneğin, 4.000 TL'lik bir İstanbul – Londra uçak bileti almak istiyorsanız, 4.000 MaxiMil'inizin, 10.000 TL'lik bir İstanbul – New York uçak bileti almak istiyorsanız 10.000 MaxiMil'inizin olması yeterlidir. KKTC biletleri yurt içi bilet kategorisinde yer almaktadır.

MaxiMil biriktirmeden de uçak bileti alabilir miyim?

MaxiMil'iniz yoksa Avans MaxiMil kullanarak uçak biletinizi alabilir, 1 yıl içerisinde kazanacağınız MaxiMillerle Avans MaxiMillerinizi kapatabilirsiniz. Avans alabileceğiniz MaxiMil tutarı kredi kartı limitiniz doğrultusunda hesaplanır ve bilet alımı sırasında müşteri temsilcimiz tarafından size bildirilir. Avans MaxiMil Kullanım Koşullarını öğrenmek için “Avans MaxiMil” sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

MaxiMillerimin yetmediği durumlarda da uçak bileti alabilir miyim?

Uçak bileti alımınız sırasında, MaxiMillerinizin ve MaxiMil'e çevrilmiş MaxiPuanlarınızın toplamının yeterli olmadığı durumlarda kalan tutarı Maximiles‘ınızla ister peşin ister taksitle ödeyebilirsiniz. Yurt dışı ve yurt içi bilet alımlarında ödeme yapacağınız tutar kredi kartınıza borç olarak kaydedilir. Örneğin, 4.000 TL tutarında bir İstanbul-Londra uçak bileti almak istediğiniz zaman, ihtiyacınız olan MaxiMil tutarı 4.000 MaxiMil'dir. Ancak mevcut MaxiMil tutarınız 3.500 MaxiMil ise, 500 MaxiMil'i kredi kartınıza borç olarak kaydedebilirsiniz. Bu durumda, 500 MaxiMil'in kredi kartınıza yansıyacak TL karşılığı 500 TL olacaktır.

Yurt içi bilet için Avans MaxiMil kullandığımda avans tutarını kapatmazsam ne yapmam gerekir?

Kullandığınız Avans MaxiMillerin tamamının 1 yıl içinde kapatılması gerekmektedir. Avans MaxiMil kullandığınız tarihten itibaren 1 senenin sonunda, Avans MaxiMil'inizi kapatamamanız halinde eksik kalan avans MaxiMil tutarı, kredi kartınıza borç olarak kaydedilecektir.

Avans MaxiMil kullanarak yurt dışı bilet alırsam ve avansımı kapatmazsam ne kadar ödemem gerekir?

Avans MaxiMil kullanarak aldığınız yurt dışı biletlerinde, kullanmış olduğunuz Avans MaxiMil miktarını kapatamamanız halinde aldığınız biletin kalan Avans MaxiMil miktarına karşılık gelen tutar kredi kartınıza yansıyacaktır.

Açık bilet alabilir miyim?

Gidiş ve/veya dönüş tarihi açık olacak şekilde bilet düzenlenememektedir.

Aldığım biletin iadesi mümkün mü?

Alınan biletlerin iadesi mümkün olmamaktadır.

Biletimi nerelerden alabilirim?

Maximiles’ınızla 0 850 724 0 724'den, www.maximiles.com.tr sitesinde yer alan Uçak Bileti Al sekmesini tıkladıktan sonra yönlendirileceğiniz www.pazaramatatil.com sayfasından ya da Maximum Mobil’de yer alan Pazarama Tatil’den alabilirsiniz.

Biletimi nasıl alacağım?

Maximiles’ınızla 0 850 724 0 724'den, www.maximiles.com.tr sitesinde yer alan Uçak Bileti Al sekmesini tıkladıktan sonra yönlendirileceğiniz www.pazaramatatil.com sayfasından ya da Maximum Mobil’de yer alan Pazarama Tatil’den almış olduğunuz biletler, alım sırasında belirtmiş olduğunuz e-posta adresinize elektronik bilet formatında düzenlenerek gönderilecektir. Taşıyıcı havayolu kuruluşunun elektronik bilet uygulaması bulunmuyorsa, biletler belirteceğiniz adrese kurye ile teslim edilir.

Her havayolunun biletini alabilir miyim?

Maximiles'ınızla, Maximiles Seyahat Hattı, www.maximiles.com.tr sitesinde yer alan Uçak Bileti Al sekmesini tıkladıktan sonra yönlendirileceğiniz www.pazaramatatil.com ya da Maximum Mobil’de yer alan Pazarama Tatil üzerinden IATA'ya bağlı dilediğiniz havayolunun dilediğiniz biletini alabilirsiniz. Ayrıca, almış olduğunuz biletin havayolu şirketine ait (varsa) sadakat programlarından havayolu şirketinin kendi kuralları çerçevesinde yararlanabilirsiniz.

Alabileceğim bilet sayısında bir sınırlama var mı?

MaxiMillerinizle alacağınız bilet sayısında herhangi bir sınırlama yoktur. Ancak, 1 yıl içinde Avans MaxiMiller ve MaxiMil'e çevirerek kullandığınız MaxiPuanlar ve kullandığınız Avans MaxiMillerin toplamı 4.000 MaxiMil ile sınırlıdır.

MercedesCard'a kimler başvurabilir ?

MercedesCard Mercedes-Benz binek araç sahiplerine özel tasarlanmış bir kredi kartıdır. MercedesCard sahiplerine en iyi hizmeti verebilmek üzere kart numarası ile araç şasi numarası ilişkilendirilmektedir. Bu nedenle başvurunuzda araç ruhsatınız talep edilecektir. Şirketlere ait binek Mercedes-Benz otomobillerin kullanıcıları, şirketlerinden aracı kullanmaya yetkili olduklarına dair bir yazı ile talepte bulunabilirler.

Akaryakıt indiriminden hangi akaryakıt istasyonlarında yararlanabilirim?

%3 indirimden anlaşmalı Petrol Ofisi istasyonlarının öde-geç noktalarında MercedesCard'ınız ile yapacağınız akaryakıt alışverişlerinde faydalanabilirsiniz. Anlaşmalı POAŞ istasyonlarının listesine MercedesCard’ı Tanıyın sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Akaryakıt indiriminden yararlanabilmek için istasyonda yapmam gereken bir işlem var mı?

Akaryakıt indiriminde faydalanmak için anlaşmalı Petrol Ofisi istasyonlarının öde-geç noktalarında akaryakıt dolum işlemi yaptırmalısınız. İstasyon görevlisine akaryakıtınız doldurulmadan önce MercedesCard ile ödeme yapacağınızı mutlaka söyleyiniz. Bunu takiben kartınız pompadaki okuyucuda okutulacak, talep ettiğiniz tutar kadar akaryakıt aracınıza yüklenecek ve orijinal akaryakıt tutarı Mercedes Card'ınıza otomatik olarak %3 indirimli şekilde borç kaydedilecektir. İşleminiz tamamlandıktan sonra sistemde kayıtlı cep telefonunuza bilgilendirme mesajı gönderilecektir. Bu sayede aracınızdan inmenize dahi gerek kalmadan akaryakıt alışverişinizi tamamlamış olacaksınız.

Akaryakıt indiriminden faydalandığımı nasıl anlarım?

Öde-geç noktasında gerçekleştirdiğiniz akaryakıt alımlarınızda, MercedesCard'ınızdan otomatik olarak %3 indirimli tutar tahsil edilir. Ödemenizin ardından sistemimizde kayıtlı olan cep telefonunuza bir bilgilendirme SMS’i gönderilir. Otomatik %3 indirimli ödemenizi ayrıca hesap özetinizden de takip edebilirsiniz.

MercedesCard'ıma bağlı ek kart alabilir miyim?

MercedesCard'ınıza bağlı ek kart talep edebilirsiniz. Ek MercedesCardlarınız da akaryakıt indiriminden faydalanabilir. Ek kartlarınızla birlikte 1 yılda kazanabileceğiniz toplam indirim tutarı 2.100 TL ile sınırlıdır.

MercedesCard'ım ile Petrol Ofisi istasyonlarından yaptığım tüm alışverişlerden %3 indirim kazanır mıyım?

%3 indirim yalnızca anlaşmalı Petrol Ofisi istasyonlarının öde-geç noktalarında yapılan akaryakıt alışverişleri için geçerlidir. Kartınızın çipi okutularak yapılan akaryakıt alımlarında ya da akaryakıt dışı alışverişlerinizde indirim yapılmaz.

Akaryakıt indiriminin herhangi bir sınırı var mıdır?

Her bir MercedesCard ile bir takvim yılı içinde alınabilecek azami indirim tutarı 2.100 TL'dir. MercedesCard ile alınacak indirim Petrol Ofisi A.Ş tarafından Positive Card’lara sunulan/sunulacak herhangi başka bir indirim ile birleştirilemez.

Akaryakıt indiriminden faydalanmak için ayrıca bir işlem yaptırmam gerekiyor mu?

İndirimden yararlanmak için herhangi bir işlem yaptırmanıza gerek yoktur. Akaryakıtınız aracınıza doldurulmadan önce MercedesCard'ınızı anlaşmalı Petrol Ofisi istasyonlarının öde-geç noktalarında okutarak akaryakıt alışverişinizin kartınıza otomatik olarak indirimli yansıtılmasını sağlayabilirsiniz.

Kartımı teslim alır almaz indirimli akaryakıt alışverişine başlayabilir miyim?

Akaryakıt indiriminden MercedesCard’ınızı teslim aldıktan hemen sonra faydalanmaya başlayabilirsiniz.

Mercedes aracımı satarsam yine de MercedesCard'ımı kullanmaya devam edebilir miyim?

MercedesCard'ınız üretilirken Mercedes marka binek aracınızın şasi numarası kartınıza tanımlanır. Aracınızın el değiştirmesi ve aracın yeni sahibi tarafından aynı şasi numarası ve gerekli belgeler ibraz edilerek yeni bir MercedesCard başvurusu yapılması durumunda, asıl ve ek kartlarınız Maximiles Select özellikleri ile geçerli olmaya devam eder ve son kullanma tarihinde Maximiles Select olarak yenilenir. Bu durumda kartınız ile akaryakıt indiriminden yararlanma hakkınız sona erer. Ancak, yeniden bir Mercedes marka araç satın almanız halinde, Şubelerimize yeni aracınıza ait belgeleri ibraz etmenizle beraber, asıl ve varsa ek kartınızı MercedesCard olarak yeniletebilirsiniz.

MercedesCard, Maximiles ve Maximum özelliklere sahip mi?

MercedesCard aynı zamanda Maximiles ve Maximum özelliklere sahip bir kredi kartıdır, bu sebeple MercedesCard’ınızla yaptığınız 200 TL’lik alışverişten 1 MaxiMil kazanabilir, kazandığınız MaxiMilleri bedava uçak bileti alımında kullanabilirsiniz. Alışveriş başına azami 250 MaxiMil kazanılabilir. Aynı zamanda Maximum üye işyerlerinde yapacağınız alışverişlerden MaxiPuan kazanır, bu MaxiPuanları alışverişlerinizde kullanabilirsiniz. Dilerseniz MercedesCard'ınızla biriktirdiğiniz MaxiPuanları bilet alımı sırasında MaxiMil'e çevirebilirsiniz. (1 MaxiPuan=1 MaxiMil). MercedesCard'ınızla yaptığınız alışverişleri taksitlendirebilirsiniz. Yanı sıra, Maximum dünyasının sunduğu Maximum Fırsat, Taksitli Nakit Avans, Sanal Kart gibi çeşitli hizmetlerden de MercedesCard'ınız sayesinde faydalanabilirsiniz.

MercedesCard ile Maximum kampanyalarından yararlanabilir miyim?

İlgili kampanyanın kampanya koşullarında bildirildiği takdirde MercedesCardlar Maximum kampanyalarına dahildir. Ancak, MercedesCardların dahil olduğu Maximum kampanyalarından kazanılan MaxiPuanlar, uçak bileti alımı sırasında MaxiMil'e çevrilerek kullanılamaz.

MercedesCard'a nereden başvururum?

o İş Bankası şubeleri o maximiles.com.tr o Isbank.com.tr o Internet Şubemiz o Telefon Şubemiz o Mercedes yazıp bir boşluk bırakarak TCKN'niz boşluk doğum tarihinizi (GGAAYY olacak şekilde) 4402'ye göndererek

MercedesCard ödemelerimi nereden yapabilirim?

o İş Bankası şubeleri o Bankamatik o Mobil Banka o 0 850 724 0 724 o İsbank.com.tr o Otomatik ödeme talimatı

MercedesCard ücretleri ve faiz oranları nedir?

MercedesCard ücretleri ve faiz oranlarına Faiz ve Ücretler sayfasından ulaşabilirsiniz.

2018 ve 2019 yılından kazanılan MaxiMillerin kullanım süresi 31.12.2022 ’ye kadar uzatılmıştır.
MaxiMillerinizi sağlıklı günlerde kullanmanızı dileriz.

Maximiles uygulaması kapsamında seyahat hizmetinizi almak üzere www.pazaramatatil.com’a yönlendiriliyorsunuz.

Lütfen bekleyiniz.